Výrobky - 21. 6. 2020

Skříně na míru oživí prostor v každém domě

Skříně na míru Stěn skříně se staví kvůli zajištění úložného prostoru na jednom místě, většinou na chodbách a schodištích a v ložnicích. Je to nejpraktičtější řešení, které může být zároveň vkusným bytovým doplňkem, ozdobou, která prostor zajímavě oživí a vdechne mu osobitý ráz.

nábytek v ložnici

Vlastnosti skříní s posuvnými dveřmi

Opticky nezužují prostor – v malých obytných místnostech je každý čtvereční decimetr cenný, ale někdy nám mohou být nápomocné i optické vjemy a základní fyzikální zákony. Umístíte-li například do ložnice šatní skříň, která nedosahuje až ke stropu, a její povrch je spíše tmavý a k tomu v nevýrazných barevných tónech, bude vám připadat, jako by vás nábytek uvnitř svíral. Výhodnější je volit skříň podél celé stěny až ke stropu s dveřmi na pojezdových lyžinách, doplnit ji velkoplošným zrcadlem a z barev vybírat ty nejsvětlejší. Rozhodně nic nezkazíte matnou čistě bílou.

komody v ložnici

Atypické výklenky – skříně zhotovené na míru mohou mít různý tvar, kterým se vyplní prostor výklenků, např. pod schodištěm, u šikmých přepážek s tupým úhlem, ve stropních úkosech, na stěnách s rámusem atp. Hodí se právě tam, kde výklenek hyzdí prostor a nebylo by vhodné z estetického hlediska jej vyplnit jiným způsobem, např. vzrostlou rostlinou, stolkem či křeslem.

Nebojte se barev – povrchový dekor nemusí v každém případě připomínat dřevo, naopak lépe se s obytnou koncepcí kombinují pastelové tóny barev, a to nejen v dětském pokoji. I v ložnici si můžete dovolit vsadit například na hráškově zelenou, fialovou, barvy kombinovat mezi sebou či s neutrální bílou. Nezapomínejte také na umístění místnosti vzhledem k světovým stranám – do ložnice koncipované s oknem na sever se hodí spíše teplé barvy (červená, žlutá a oranžová) a tam, kam v průběhu dne zasahuje intenzivní slunce (hlavně jih a západ) bude vhodnější zelená a modrá.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress