Výrobky - 15. 9. 2020

Sedací vaky uvolní napětí ve svalech a pomohou i při depresi

Lidský život probíhá v cyklech a ty musí být ve vyváženém poměru. Jakékoli rozkolísání z rovnováhy vede ke zdravotním problémům, ostatně sami jistě dobře víte, že vám vlastní intuice (pocit) napoví, kdy jste přepracovaní, a kdy máte naopak dostatek elánu k tvůrčí činnosti.

Stejně, jako je důležitý spánek, je pro naše pevné zdraví naprosto zásadní odpočinek, a to jak fyzický, tak i mentální. Být neustále v zápřahu – to si koledujete o pořádný malér, a není pravda, že workoholik je neúnavný, a že jeho výkonnost předčí všechny ostatní i v „běhu na dlouhou trať“.

retro židle

Relaxace versus móda

Módní hity nejsou vždy takové, aby korespondovaly s doporučením lékařů a dalších vzdělaných a moudrých lidí. Jako příklad můžeme vzít dámskou obuv na vysokém podpatku, s nevhodně konstruovanou stélkou a neprodyšným materiálem. To samé se ovšem bohužel týká i sedacích souprav, pohovek a křesel, která napodobují retro styl. V polovině minulého století se totiž takové výrobky prodávaly proto, že zkrátka žádné jiné neexistovaly, a technický pokrok nedokázal vytvořit tak dokonalé výtvory, co by byly dokonale ergonomické a pohodlné. Současná technika to již umí, ale namísto toho se propaguje retro styl, jakožto módní záležitost, a záměrně jsou oblé ergonomické tvary nahrazeny pravými úhly a jistou neforemností. Na pohled skutečné retro, ovšem s pohodlím to nemá nic společného.

retro pohovka

Zkuste sedací vak

První sedací vaky se již vyráběly před půl stoletím, ale tehdy se plnily polystyrenovou odpadní drtí a nebyly příliš komfortní. Dnes tvoří výplně převážně kuličky EPS, mají shodnou velikost i složení polymerové směsi a tím pádem poskytují optimální podmínky pro pohodlí. Výplň vaku obejme každé tělo, aniž by záleželo na jeho tvaru, velikosti a proporcích, tím se uvolní napětí ve svalech mnohem lépe, než na masérském stole. Máte tak doma skvělou relaxační pomůcku, která zabírá i proti depresím.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress