Business - 16. 2. 2021

Půjčovna dodávek Praha 4 vám zajistí vůz i na plavbu po Vltavě

Půjčovna dodávek Praha 4 se nachází v místech, relativně blízko řeky Vltavy. Čtvrtý městský obvod navazuje na říční hladinu ve čtvrtích Podolí, Braník a Hodkovičky a my bychom rádi vaši pozornost nasměrovali právě k jedné z našich nejkrásnějších řek, o níž se tak poutavým způsobem rozvyprávěl Bedřich Smetana ve své symfonické básni.

Když se rozezní první tóny oné skladby, evokuje to její horní tok v šumavských hvozdech a právě sem byste se mohli vydat, až budete mít v plánu vybírat si své zasloužené volno v letních měsících. S pronajatou dodávkou překlenete Barrandovský most a po Strakonické můžete dál pokračovat vstříc neobyčejným dobrodružstvím směrem na Zbraslav a pak po dálnici do Mnichovic a následně do Benešova, Tábora, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Horní Plané, až k Soumarskému mostu u Lenory.

horní tok Vltavy

Vozidla pojmou zcela bezpečně kromě více pasažérů i veškerá zavazadla, za dodávku lze připojit přívěsný vozík, kam vměstnáte nafukovací raft, možné je také s nástavbou na přívěsu převážet polyetylenové kánoe, anebo ještě ty staré, poctivé „laminátky“.

Vltava má ve srovnání s jinými řekami celou řadu výhod. Pojďme si je vyjmenovat:

Má regulované koryto – kromě horního úseku z Lenory do Nové Pece je průtok řízen z přehradní hráze ve Vyšším Brodě a tak se nemůže stát, že ani v době sucha nebude řeka splavná až třeba na Hlubokou nad Vltavou.

Vltava v Krumlově

Je čistá – ačkoli je tu v sezóně (v červenci) „plno“, a můžeme vám vřele doporučit splouvat Vltavu spíše v druhé polovině srpna, nemá to žádný vliv na čistotu vody, a to ani v organizovaných kempech. Je to dáno kamenitým, nikoli bahnitým korytem a samozřejmě průmyslem nezasaženou chráněnou krajinnou oblastí.

Kempy jsou perfektně vybavené – v srpnu tu bývá skutečně větší klid a méně vodáků, a tak můžete lépe využít všech výhod, které kempy poskytují – sprchy s teplou vodou, občerstvení, toalety a dostatek místa pro stanování v pěkném prostředí. Doporučujeme kempy ve Vyšším Brodě, v Rožmberku, v Branné, v Novém Spolí, ve Zlaté Koruně a pod hradem Dívčí Kámen.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress