Výrobky - 17. 1. 2021

Ale máte možnost využít schopností jedné bylinky

Je to samozřejmě léčivá bylinka, která patří k rostlinám, které jsou nápomocné při léčbě našich srdečně-cévních systémů. Víte, jak se tato rostlina jmenuje? Má krásné jméno silybum marianum, tedy ostropestřec mariánský. Říká se jí také Mariánský bodlák nebo Kristova koruna. Tyto dvě přezdívky tato velmi statná bodlákovitá rostlina, získala díky tomu, že má velmi tuhé a navíc i ostnité listy, které mají na svém povrchu zajímavé podlouhlé bílé skvrny.

ostropestřec bílý

Takže nejen svou statností, výškou kolem dvou metrů, ale také i krásnými listy, může být okrasou i velmi malé zahrádky. Musíme ji ale dát hodně slunečné místo a v případě, že máte kyselou půdu, budete ji muset upravit trochou vápna. Mariánský bodlák, nebo také Kristova koruna, roste sice na rumištích, okrajích lesů a polí, ale také se na poli může pěstovat. Asi už víte proč? Nejen jak už bylo uvedeno, že je to léčivá bylinka, která patří k rostlinám, které jsou nápomocné při léčbě našich srdečně-cévních systémů, ale asi nejvíce je její pomocná síla při léčbě onemocnění jater.

ostropestřec mariánský

Využívají se její drcená semena. Ale nejen játra nám pomáhá chránit, účinky této léčivky pomáhají také při na léčení nemocí například trávicího ústrojí a uvádí se, že léčí i žlučníky. Využívá se také na léčení poruch krevního oběhu, nebo také proti horečkám. Ostropestřec mariánský drcený https://www.nakliceno.cz/zelene-potraviny/ostropestrec-mariansky–drceny-plod-500g/

obsahuje velké množství pro naše zdraví potřebných látek. Nejen vitamín E, ale také aminokyseliny, rostlinné oleje. Ale tato velmi potřebná rostlina pro naše zdraví má také i jiné dobré stránky.

Léčivá rostlina nebo také bylinka má také velmi různé podpůrné účinky, například v případě, že se marně snažíme držet dietu. Tvrdí se také, že tato bylina a její blahodárné účinky mohou zmírňovat negativní účinky u chemoterapie.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress