Nezařazené - 25. 6. 2018

Není voda jako voda

To rozhodně známe všichni. Jsou místa, kde voda z vodovodního řádu je naprosto skvělá po všech stránkách a někde se skutečně nedá pít. Ideální je mít svojí vlastní studnu, kde rozbor potvrdil nezávadnost a složení vody. V jiném případě se musí vsadit na jistotu a jít si zakoupit vodu balenou. Pitný režim, bychom ovšem neměli podceňovat a pokud možno dohlížet na děti, aby se jim toto pravidlo zarylo hluboko do paměti. Tím posloužíme dokonale svému zdraví, hlavně ledvinám. Nejlepší je samozřejmě čistá voda, bez přísad cukrů.
minerální vody s citrusy.jpg

Vydejte se na výlet za vodou

Česká republika je nejbohatší zemí na léčivé prameny. Snad každý kraj se může pyšnit nějakou studánkou nebo chráněným pramenem. Nemluvíme teď o studánkách, které někdo někde vybudoval, ty totiž mohou mít závadnou vodu, která má nežádoucí účinky. , přímo varuje před takovouto konzumací. Ani řeč není o lázeňských městech, kde můžeme ochutnávat různé prameny. Naši kotlinu totiž obklopují hřebeny hor a na nich příroda předvádí své zázraky v podobě bohaté fauny a flóry. Díky tomu máme nejkvalitnější podzemní vodu. A s tím je spojeno mnoho zázračných studánek s léčivými prameny. Pojďme si některé připomenout.
tekoucí voda.jpg

Praha – Malá Chuchle – zdejší Mariánský pramen disponuje výraznou léčebnou silou, která zatočí s toxiny, těžkými kovy a jedy.

Středočeský kraj – Sudějov – v této obci najdeme kostelík a zde je pramen, který údajně pomáhá při potížích se žaludkem a také dýchacími cestami.

Pardubický kraj – Opočínek – patří mezi nejznámější studánky na křižovatce cest z Pardubic a Přelouče. Voda má ozdravné účinky při onemocnění žlučníku a slinivky.

Vysočina – Klatovec – kousek od vrchu Javořice se nachází záhadná studánka, kde má být ukrytý zlatý kalich páně. Ať je nebo není, lidé, kteří mají problémy s klouby, anebo kožní onemocnění se zde chodí občerstvit touto vodou.

Jihočeský kraj – Drážov – v zatáčce jen kousek od lesa mezi Dobrší a Bezděkovem se nachází kaplička Panny Marie. Podle místních obyvatelů nejeden se zde vyléčil s řadou vnitřních potíží jako je trávení, zažívání a celkově s nemocí žaludku.

Je daleko více míst, kde nalezneme tyto zázračné prameny, které jsou spojeny s legendou a zázraky, proč se nevydat o prázdninách za jejich hledáním. Již jen pohyb má svůj uzdravující účinek.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress