Nezařazené - 12. 6. 2019

Konec základní školní docházky

Ukončení základní školní docházky musíme zažít úplně všichni a také ho úplně každý jinak poneseme. Pro úplně každého z nás začne úplně něco nového, někteří se posunou dále na střední školy, jiní na učební obory a někteří, kteří již dále nechtějí studovat, začnou hned pracovat.
studentka angličtiny
Jsou lidé, kteří svou základní školní docházku ukončí klasicky v deváté třídě po strávených devíti letech na škole. Pak jsou tu ale i jiní, kteří například jednou opakovali nějaký ročník. Ať už kvůli zdravotním důvodům, nebo kvůli prospěchu. Takovíto lidé se mohou rozhodnout, zda chtějí svou docházku mít devítiletou, nebo desetiletou. Pokud chtějí ukončit po povinných devíti letech, mohou vyjít ze školy již v osmé třídě. Ale pokud by chtěli na škole být až do deváté třídy a mít poté lepší možnosti na výběr budoucí školy, tak mohou zažádat školu o to, aby pokračovali ještě do deváté třídy a na základní škole strávit deset let, ale občas se stává, že to danému žákovi škola nemusí povolit.
Již jsme se bavili o tom, že každý člověk snáší odchod ze školy úplně jinak. Každý, kdo je dospělí, si určitě vzpomene na svůj poslední den na základní škole. Většina žáků snáší odchod od kolektivu, který znal několik let, velmi těžko. Někteří dokonce i brečí a nevědí, co budou dělat dál, jelikož si uvědomují, že se spoustou svých spolužáků se již nikdy neuvidí. Bohužel se občas stává, že jsou někteří lidé poté i rádi, že školu a své spolužáky opustí. Nejčastějším důvodem může být bohužel šikana. Někteří lidé jsou zlí a mohou se k jiným chovat opravdu špatně, a proto jsou poté někteří rádi, že odchází jinam.
dva školáci
Na poslední den na základní škole se většinou konají velké rozlučovací akce, kam se dostaví všichni žáci s jejich učiteli a rodiči a slavnostně se s celou školou rozloučí. V budoucnu se většinou žáci scházejí na různých srazech se svou třídou. Škoda je jen ta, že spousta lidí poté na srazy vůbec nedorazí.
A jak jste na tom Vy? Už jste ze základní školy vyšli?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress