Dovolená - 10. 9. 2019

Dovolená v Budapešti – týden Vám nebude stačit

Budapešť turistům nabízí velké množství památek, které jsou po obou březích Dunaje, kulturního vyžití, typickou maďarskou gastronomii se spoustou gurmánských zážitků anebo také termální lázně k relaxaci a odpočinku. Toto a mnoho dalšího si můžete užívat v každou roční dobu. V zimě se navíc v Budapešti konají i vyhlášené vánoční trhy.
Řeka Dunaj rozděluje město na dvě části, každá část je svým charakterem jiná. Levý břeh Pešť je převážně na rovině, najdete zde velké množství obchodů, restaurací, kavárniček. Při břehu Dunaje jsou různé stánky s tradičními, ručně dělanými výrobky či maďarskými specialitami. Můžete narazit i na menší pódiu s hudebním vystoupením. Z památek je zde budova Parlamentu, bazilika Sv. Štěpána (interiér je přístupný zdarma), náměstí Hrdinů, Andrásyyho třída a také hrad Vajdahunyad s opravdu překrásným parkem.
palác v Budapešti
Pravý břeh Buda je spíše kopcovitý, nad městem se tyčí Budínský hrad, Rybářská baště, Matyášův chrám, Vrch Gellért se sochou svobody a citadelou. Krásná je noční procházka po břehu Dunaje, kde uvidíte všechny tyto dominanty nádherně nasvícené.
V Budapešti se jednoduše cestuje městskou hromadnou dopravou. Zvláštností je, že v Budapešťském metru stojí u vstupu i u výstupu revizoři a kontrolují platnosti jízdenek jednotlivých pasažérů. Pokud je však špička, kontrola všech pasažérů není dost dobře možná. Další zajímavostí budapešťského metra je i nejstarší linka metra na evropském kontinentě, která funguje a můžete se s ní normálně dopravovat. Co zatím mnoho turistů neví je, že lístek na hromadnou městskou dopravu se dá využít i na dopravu lodí. Spojíte tak příjemné s užitečným. Plavba po Dunaji je krásným zážitkem.
řeka dunaj
Na to abyste navštívili všechny zajímavosti, památky, vyhlídky, parky, fontány, ochutnali místní speciality, nakoupili suvenýry a alespoň jeden den si odpočinuly v termálních lázních a Budapešť si tak užili plnými doušky, Vám bude týden krátký.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress