Výrobky - 11. 5. 2021

Chovejme se ekologicky

Lidé se musí naprosto pochopitelně stravovat. V tomto ohledu jsou v podstatě stejní jako různí jiní živočichové. Jenže od ostatních živých tvorů se my lidé lišíme v tom, že obvykle nejíme zase až tak barbarsky. Kdyby nám někdo nadrobil kus žvance na zem jako dejme tomu důchodce ptáčkům, nesnížili bychom se obvykle k tomu, abychom to jedli, a ani něco jako psí miska v koutě na zemi by pro nás nebylo to pravé. My zkrátka vyžadujeme alespoň to nejzákladnější nádobí, třeba talíře a příbory.

159_rrrzg

Pokud se stravujeme na úrovni, pak využíváme nádobí, jaké známe již po generace. To porcelánové, skleněné či kovové. Ovšem stále častěji si získává své místo na slunci i nádobí jednorázové, nemající sice takové kvality, zároveň ale rovněž mající své přednosti. Zatímco to první nádobí vydrží klidně i hodně dlouho, to druhé končí v popelnici už po prvním použití, zatímco je to první často dokonalé, s tím druhým už to není zase až taková sláva, zatímco se to první tradičně myje a znovu používá, to jednorázové ne.

54_bez-nazvu2

A je jenom na nás, zda si zvolíme klasiku nebo něco jednorázového a čas spořícího. Ovšem pokud si vybereme nádobí jednorázové, měli bychom pouvažovat i o tom, jaké bude mít toto naše rozhodnutí dopady na životní prostředí. Je totiž jasné, že každý takový vzápětí vyhozený talíř nebo cokoliv jiného může působit na ekologickou situaci negativně. A to bychom neměli tolerovat.
A tak bychom si měli z jednorázového nádobí vybírat raději jen jedlé nádobí. U toho se totiž rovněž nemusíme zdržovat a obtěžovat s jeho mytím, jenže také se toto nestává pomyslnou časovanou bombou. Ať už použijeme jedlé kelímky, jedlé talíře, jedlé lžičky nebo něco podobného, je jisté, že to nakonec můžeme sníst spolu s pokrmem a nikde to po nás nezůstane ležet jako zbytečný oku nelahodící a přírodě neprospívající odpad.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress