Výrobky - 15. 5. 2021

Jak vybrat klasický příborník do kuchyně nebo jídelny?

Chcete si zútulnit kuchyni nebo jídelnu a rádi byste si pořídili klasický příborník jako mívaly naše babičky? Při výběru se zaměřte na materiál i jeho nosnost.

Jak vybrat klasický příborník do kuchyně nebo jídelny?

V dřívějších dobách měly domácnosti běžně v kuchyni nebo v jídelně příborník nebo kredenc, kam se ukládalo nádobí. Možná si i vy pamatujete, že kredenc zdobila kuchyni vaší babičky. Vždy šlo o ozdobný kousek nábytku, do kterého se ukládalo nádobí a popřípadě i potraviny. Dnes už tyto klasické příborníky či kredence vídáme jen sporadicky, objevují se zejména na chalupách jako vzpomínka na doby minulé. Pokud se vám ale retro styl líbí, máte doma sady nádobí, které by si zasloužily být uloženy v této výjimečné skříňce, určitě o pořízení příborníku pouvažujte. Poradíme vám, jak jej vybírat.

pexels-photo-5997990

Vůně starých časů

Kredenc obvykle tvoří dolní zásuvky, police a prosklená skříňka. To příborníky jsou o něco menší, také ale mohou mít zásuvky a prosklenou část. Příborníky mohou být i závěsné i jako samostatná malá skříňka. Bývají velmi pěkně zdobené a už na první pohled evokují retro styl. Umisťují se zpravidla do kuchyní, pokud je kuchyně malá, pak patří do jídelny nebo popřípadě obývacího pokoje. Vyrábějí se nejčastěji ze dřeva, mohou ale být i z lamina. Přírodní a pevné dřevo je však na jejich výrobu to nejlepší. O dřevěný materiál je ovšem nutné se dobře starat, při správné péči vám tento kousek nábytku vydrží skutečně dlouho. Příborník je přesně ten kus nábytku, který vydrží i po generace, obvykle se vyrábí ručně a kvalitní práce je pak i znát.

pexels-photo-3094029

Bezpečnost a nosnost

U prosklených příborníků je nutné sledovat, zda je sklo nerozbitné a tedy bezpečné. Nepodceňujte ani nosnost jednotlivých poliček, protože pokud budete mít nádobí těžší, může se často stát nehoda, kterou jistě zažít nechcete. U závěsných příborníků je celková nosnost ještě důležitější. Dnes už je málo domácností, které mají klasické příborníky, stále se ale vyrábějí a hodí se zejména na chalupy a do starších interiérů laděných v klasickém retro stylu. Vyzdobit si příborníkem ale můžete i dnes svou kuchyni a určitě neuděláte chybu.

Díky kredenci nebo příborníku získáte úložný prostor navíc i zajímavý prvek do své domácnosti.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress