Výrobky - 13. 6. 2021

Cena fotovoltaických panelů versus jejich přínos

Využívat energii ze slunce pro výrobu elektřiny bylo ještě v polovině dvacátého století pouze utopistickým snem, ale jak šel čas, začaly se na nejprve v laboratořích a pak na trhu objevovat první fotovoltaické články. Zpočátku to byly jen velmi drahé a nerentabilní projekty, ale dnes už to rozhodně neplatí.

fotovoltaický panel

Fotovoltaika nejen na provoz spotřebičů

Někteří lidé se domnívají, že fotovoltaické panely jsou striktně určeny pro výrobu elektrické energie, kterou lze využít pouze pro běh domácích spotřebičů, jako je chladnička, kuchyňské přístroje, výpočetní technika, televizory a samozřejmě světelné okruhy. V takovém případě by ovšem úspora elektrické energie nepředstavovala významný důvod pro vybudování těchto systémů. Pořizovací cena fotovoltaických panelů se dříve „zaplatí“ provozem náročnějším, kdy jsou ve hře zejména další prvky, jako je vytápění a ohřev vody.

fotovoltaika na střeše

Existuje možnost využít fotovoltaiku pro napojení do podlahového vytápění a současně pro zásobník k ohřevu pitné či užitkové vody. Do tohoto okruhu je možné zahrnout i automatickou pračku, případně myčku kuchyňského nádobí a využít již předehřáté vody ze zásobníku, což opět přinese významné snížení nákladů pro provoz domácnosti.

S těmito úvahami pak můžete vzít do ruky kalkulačku a vypočítávat postupně výhodnost celkové investice, kdy do ní započítáte i získanou státní dotaci. Některé firmy se mohou pochlubit takříkajíc plnou úspěšností v žádostech o dotace, což jim také přispívá k pozitivním referencím.

Technické podrobnosti ohledně výše uváděného řešení vám rádi vysvětlí technik či zástupce firmy, který za vaši zakázku bude zodpovídat, a měli byste také být obeznámeni s údržbou zařízení a s jeho provozem. Největší radost vám ovšem pravděpodobně přinese samotné slunce, bez jehož životodárného záření by takovéto smělé projekty vůbec nemohly existovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright 2023 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress