Dovolená - 20. 6. 2021

Nejlepší věci, které lze dělat na Krétě

Na Krétě se rozhodně nudit nebudete. Kromě kochání se úchvatnými panoramaty a přírodními zajímavostmi nebo návštěvy historických památek se můžete věnovat i nejrůznějším druhům sportů. Kréta toho ovšem nabízí mnohem více. Jak tu ideálně strávit volný čas? Užijte si dny strávené na Krétě opravdu naplno.

kréta matala

  • LAGUNA BALOS

Máte rádi nejrůznější přírodní krásy? Tak tady se matka příroda opravdu vyřádila. Z pohledu na lagunu Balos budete jednoduše vedle. Toto místo tak právem patří k těm nejfotogeničtějším na celém ostrově. Oblasti kolem skalnatých útesů jsou vyhledávány milovníky potápění a šnorchlování.

  • HERAKLION

Hlavní město Kréty, Heraklion, společně se svojí dominantou v podobě pevnosti Kules jsou vyhledávaným výletním cílem nadšenci historických památek.

  • KNÓSSOS

Nejslavnější památkou na Krétě je archeologické naleziště a Palác Knóssos z doby bronzové. Toto místo bylo nejen odkryty archeology, ale také částečně zrenovovány.

  • SAMARIA

Národní park Samaria spolu se stejnojmennou soutěskou jsou jednou z nejvyhledávanějších přírodních památek. Stěny skal se tu tyčí až do neuvěřitelné výšky 600 metrů.

  • CHANIA

Přístav Chania na vás dýchne svojí historickou atmosférou. Pokochejte se krásami tohoto benátského přístavu. Toto místo je také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí.

kréta

Kromě návštěvy různých výletních bodů se na Krétě můžete věnovat také koupání, potápění, šnorchlování, vodním sportům jako je windsurfing a podobně. Na své si tu přijdou i milovníci vysokohorské turistiky.

Přibližovadlo v podobě auta z půjčovny

A jak zvládnout prohlídku co nejvíce atraktivních míst napříč celým ostrovem, které stojí za návštěvu? Ideálně po vlastní ose. Jste tak nezávislí a rozhodujete se jen vy sami, kam se vypravíte a kolik času tam strávíte. K zapůjčení různých typů vozidel se vám bude hodit půjčovna aut Kréta.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress