Sport - 16. 1. 2022

Pravda je někde mezi

Příroda nás obdařila kromě jiných věcí i svalstvem. A svaly jsme od ní nedostali darem k tomu, aby nám zakrněly. Svaly by nám měly sloužit k pohybu nejrůznějšího druhu. Jenže aby nám sloužily, musíme si je udržovat v dobré kondici. Svaly musí být jako ze železa, musí něco vydržet. A ne aby nám povadly a změnily se někde doma u počítače ve vyboulené břicho s pár ochablými končetinami.

Po dokonalé postavě a svalech touží spousta lidí. A spousta lidí je obdivuje. A kdybychom mohli, měli bychom bicepsy, pekáč buchet na břiše a podobně všichni.

měsíc v koši

Ale to se nezíská ze dne na den. A není to ani nic, co by se získalo pohodlně. Aby někdo svaly měl, musí se dost pohybovat. A jelikož už se dneska nehoníme při lovu za zvířaty ani neutíkáme jako o život, když chce pro změnu nějaké zvíře ulovit a sežrat nás, nemusíme putovat za vodou nebo vegetací, která by nám poskytla obživu, ale zato třeba sedíme celé dny v práci v kanceláři a pak se pro změnu válíme někde na kanapi, nejsme dokonalí. A měli bychom sportovat.

Ze sportů, které se dají provozovat amatérsky, si u nás můžeme vybírat. Můžeme hrát fotbal, běhat a v zimě i lyžovat, což je zdarma nebo docela levné, můžeme ale taky dělat spoustu sportů, které jsou finančně náročné a díky kterým zhubneme třeba i proto, že nám nezbyde tolik peněz na jídlo a vysedávání po hospodách.

běh na čas

Sportovat tedy určitě můžeme, každý si vybere nějaký ten svůj sport. Pokud si vybrat chce. Jenže to my často nechceme. Jsme líní se pohnout nebo třeba nechceme, aby se nám někdo kvůli nesportovní postavě posmíval, nebo prostě nemáme čas. Teda říkáme, že nemáme čas. Čas tu totiž většinou nějaký vždycky být může, ale to by se musel někde ušetřit nebo by se měl efektivněji využívat. Ale na to jsme líní.

A tak se u nás věnujeme různým sportům, ale většinou jenom těm, na které se můžeme v křesle koukat na televizi.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress