Výrobky - 17. 1. 2022

Práce s malým prostorem


V malém prostoru je potřeba umět využít každý centimetr, a zařizovat tak, abychom o nic nezakopávali. Nejde však jen o praktickou stránku, ale i o tu vizuální. Jak zařídit malý byt tak, abychom tam mohli pohodlně fungovat?

Osvětlení

V malých místnostech, zvláště těch s nízkým stropem, se nehodí používat dlouhé a objemné závěsné lustry, protože pak příliš zasahují do prostoru, a můžou dokonce i zavazet. Jaké osvětlení tedy zvolit? Můžete si vybrat buď placatá, nebo bodová stropní svítidla, nebo vsadit na přisazený lustr light4home.cz, který bude odpovídat našemu stylu, a dodá pokoji dostatečné množství světla. Malé pokoje však mají sklon působit temně, proto je zde potřeba vážně kvalitní osvětlení. Nakupujte tedy v prověřených obchodech, kde se pracuje s kvalitou. Velký výběr funkčního osvětlení naleznete například na e-shopu Light For home.

domeček v trávě

Barvy

Jak většina z nás už ví, tmavé barvy opticky zmenšují prostor, proto bychom měli volit světlé kombinace, abychom prostor opticky zvětšili, a zbavili se tak pocitu stísněnosti.

Zrcadla

Dalším skvělým způsobem, jak prostor opticky zvětšit jsou velká, nástěnná zrcadla. Tento efekt funguje vždy, skvěle, a vypadá luxusně.

Dekorace

Na malém prostoru působí každý další předmět nemístně, a neuspořádaně. Zkrátka velkým množstvím dekorací a doplňků proměníte svůj byt v něco podobného skladišti. Zkuste se tedy omezit, a použít co nejmenší množství dekorací. Pár obrázků na stěnách, květiny na parapetu, a malá váza na jídelním stole, budou bohatě stačit.

rostliny na okně

Nábytek

Pokud bydlíte v garsonce, těžko sem nacpete velkou pohodlnou postel, i pohovku. Zatímco spát někde musíte, možná si chcete zvát i návštěvy, kterým nebude nejpříjemnější sedět na vaší posteli. Poohlédněte se tedy po rozkládacím gauči, který je určen pro každodenní spaní. Přes den tak bude vaše garsonka útulným obývacím pokojem, a v noci zase pohodlnou ložnicí.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress