Nezařazené - 27. 9. 2020

Plánování těhotenství – nezapomeňte na kyselinu listovou


Máte v plánu se brzy začít snažit společně s vaším partnerem o miminko? Myslete už dopředu na zdraví vašeho miminka po dobu, co se bude vyvíjet ve vašem bříšku. A jak tomu napomoci? Začněte ještě s předstihem, než otěhotníte, pravidelně užívat kyselinu listovou neboli vitamín B9, a to ideálně 2 – 3 měsíce před plánovaným otěhotněním. Kyselina listová má totiž podstatný vliv na správný vývoj plodu a nervové soustavy. Významně také snižuje riziku vzniku vrozených vývojových vad, rozštěpu patra nebo páteře, vad srdce a dalších. Podle některých studií lze také jejím užíváním předcházet potratům.
nahá těhotná

Užívat by se měla nejen před plánovaným otěhotněním, ale také během těhotenství, a to alespoň po dobu prvního trimestru.
A proč volit právě tablety a nespolehnout se pouze a jen na přírodní zdroje vitamínu B9?
nahá těhotná

Pokud si myslíte, že máte dostatek kyseliny listové z běžné stravy (obsažena je například ve špenátu, kapustě, hrášku, rajčatech, celozrnných výrobcích nebo červené řepě), tak bohužel až 95 % kyseliny listové je zničeno vařením, případně působením světla a vzduchu. Proto je vhodnější volit pro doplnění kyseliny listové tablety.
farmaceut a léky
POZITIVNÍ ÚČINKY KYSELINY LISTOVÉ na naše tělo
Nejen miminku přinesete užíváním tohoto potravinového doplňku užitek. Kyselina listová má totiž ještě kromě výše zmíněného vlivu na správný vývoj plodu také další pozitivní účinky na naše tělo. Pravidelné užívání tohoto potravinového doplňku se pozitivně projeví třeba na vzhledu vaší pleti nebo vlasů. Kyselina listová totiž chrání pleť před předčasným stárnutím. Pozitivní účinky se projeví také na kvalitě vlasů, a snížením jejich vypadávání.
Než se tedy pustíte do nechráněného sexu za účelem otěhotnění, vybavte se kyselinou listovou a pravidelně ji užívejte každý den. Uděláte tím to nejlepší pro vás i vaše miminko.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress