Zvířata - 4. 2. 2020

Péče o srst

Divoká zvířata mají svoji srst drsnou a hrubou, jen málokteré zvíře ji má delší, protože chuchvalce srsti by pomohly jejich predátorovi je snadněji najít. Divá zvěř o svoji srst pečuje válením se v suché zemině, v blátě, ale také drbáním o nejbližší předměty.
Našim domácím mazlíčkům musíme pomoci my. Ať už se jedná o kočku, psa nebo koně, zvířata se srstí línají, někteří méně, někteří zase více. Nejhorší to mají alergici, kteří jsou náchylní i na pouhou uchycenou srst na oblečení lidí, kteří mají doma chlupáče.
kůň, péče, kopyta, člověk
Nejlepší způsob, jak se zbavit srsti u zvířat, je její každodenní kartáčování. Kartáč rozhodně nestojí na trhu tolik, aby se nedal pořídit. Stačí si pak najít každý den nějaký ten čas pro očistu zvířete a ten nám bude za to vděčný.
Nejen kartáčováním, ale také zakoupením speciálních vitamínů docílíme toho, že náš domácí mazlíček nebo zvíře, které žije v hospodárnosti, bude mít prvotřídní srst. V dnešní době existuje také spousta doplňkových přípravků. Není na škodu psa nebo koně během léta vykoupat, odstraní to parazity a zaručí to srsti i nějakou tu změnu a oživí ji to. Ačkoliv rasy hovawart se doporučuje koupání jen v době, kdy pes líná. Voda pomáhá při línání, jelikož se vlasové kořínky namočí, změknou a odpadnou, my je tak můžeme snadněji vyčesat.
Nedoporučuji koupání koček, pokud nemáte zrovna kočku vodomila, poněvadž kočky jsou instinktivní odpůrci vody. Pokud nechcete mít z vynervovaného kočičího přítele, raději o její srst pečujte pravidelným kartáčováním a vyčesáváním. Navíc tito tvorové mají v instinktu zapsáno, že si srst lížou, čímž se myjí.
U koní se často dá setkat s trimováním a stříháním srsti, ale po tomto zákroku, hlavně v zimě, je posléze třeba dávat koni deku, protože po práci se potí a snadněji by nastydli. Stříhání sportovních koní je trend v zimních měsících, protože s větší vrstvou srsti se kůň snadněji zapotí a při větru by nastydl.
pes, hovawart, černohnědý, hračka, hraní
Nestříhají se jenom koně, nýbrž také psi. U těch je ale třeba míti na paměti, že všeho moc škodí. O srst psa je důležité pečovat důrazně, pokud máme například anglického kokršpaněla či jeho příbuzného z Ameriky. V oblasti uší je srst schopná bez důmyslné péči vytvořit chuchvalce, které jdou v pozdější chvíli špatně rozčesat a někdy i odstřihnout.

 

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress