Nezařazené - 2. 6. 2023

Muži jsou v podnikání úspěšnější?

Česká mutace podnikatelského časopisu Forbes, který vychází co čtvrt roku, nás pravidelně seznamuje s žebříčky nejbohatších podnikatelů ve světě i u nás. I na internetu můžete na stránkách Forbes.cz žebříček šedesáti nejbohatších Čechů. Pravděpodobně Vás překvapí, že mezi šedesátkou nejbohatších Čechů najdete jen jednu jedinou ženu. Když si otevřete žebříček stovky nejúspěšnějších podnikatelů světa, bilance bude podstatně optimističtější, žen najdete rovnou deset, tedy rovnou desetinu, nicméně i tak jsou dámy v podstatné menšině.

Ženy neumí vydělávat peníze?

Co z toho vyplývá? Že jsou ženy mnohem méně úspěšné a neumí vydělávat peníze? To by rozhodně nebylo pravdivé a bylo by to poněkud tendenční. Mezi ženami najdeme mnoho úspěšných podnikatelek, přitom mnohé z nich začaly s podnikáním buď v pozdním věku, nebo v době největších osobních krizí. Ovšem ženy mají k podnikání odlišnější přístup než muži. Pojďme to srovnat.

Ženy jako podnikatelky jsou:
1. Opatrnější, mnohem více sází na jistotu
2. Nemají rádi rizika, nehazardují
3. Vše si pečlivě připravují, jsou velmi precizní
4. Dokáží si zkoordinovat práci, domácnost a výchovu dětí a vymezit rovnoměrně čas
5. Jdou cestou malých cílů

Muži jako podnikatelé jsou:
1. Odvážnější, jdou do toho bezhlavě
2. Mají přístup hráče v duchu „všechno nebo nic“
3. Jsou mistři improvizace
4. Vše podřizují především práci, na rodinu už jim nezbývá čas
5. Mají vysoké podnikatelské ambice

Žebříček největších zkrachovalců

Z výše uvedeného lze tedy předpokládat, že žena se sice jen zřídkakdy stává miliardářkou, ale obvykle bývá v podnikání úspěšná, i když její zisky nedosahují závratných výšek.
Na druhou stranu muži jeho hráčský přístup někdy vychází, někdy ne. Kdyby existoval žebříček nejzoufalejších zkrachovalců, nepochybně bychom v něm taktéž nalezli především muže.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress