Business - 14. 1. 2023

Když se nám nedaří smontovat nábytek podle našich představ

Nakoupili jste nový nábytek a očekáváte v brzké době příjezd přepravní společnosti, která jej dopraví přímo na vaši adresu? Pak jistě počítáte s tím, že se bude jednat o stavebnice v kartonových krabicích, a vaším úkolem bude nábytek sestavit. Co když se ale vyskytnou potíže, které vám v tomto procesu budou bránit? Proč raději povolat na montáž nábytku v Praze https://www.odnesto.cz/montaze-a-demontaze/ profesionály?

nábytek v obytném prostoru

Návod není srozumitelný – toto není nic ojedinělého, možná jste se sami s něčím podobným setkali. Návod, který je v cizím jazyce, špatně vytištěný či okopírovaný, v malém formátu, anebo nesrozumitelný či nejasný a nejednoznačný. Stěhovací firmy mají tolik zkušeností, že si dovedou poradit i tam, kde návod neplní dobře svou funkci.

Desky jsou příliš velké a těžké – někdy můžete při montování nábytku doslova „pohořet“ u velkých dílů. Zvláště tehdy, je-li nutné je přesně přidržet v určité poloze, zvednout, posunout, položit atp. Špatně zajištěná velká deska se může ohnout nebo rozlomit či odštípnout a nábytek tak zcela zbytečně zničíte. Toto je jeden z vážných důvodů, proč práci přenechat odborníkům, kteří jsou na takovéto situace připraveni, a navíc bývají pojištěni.

tyč na ramínka ve skříni

Nemáte při ruce vhodného pomocníka – nemáte k ruce nikoho spolehlivého, kdy by vám asistoval a pomáhal? Stává se to, protože ne všichni jsou kutilové, ne každý má dostatečný svalový fond a kondici, ne každý je šikovný, ne každý má čas a náladu a ne každý je ochotný vám pomáhat. Budete-li na montáž nábytku sami, můžete jej také nevratně poškodit, což by byla jistě škoda, zejména pokud jde o nábytek nový, ještě v záruce. Na takovéto poškození se pochopitelně záruka nevztahuje.

Vruty se protáčí, praskají a spoj není dostatečně pevný – u některých nábytkových sestav je nutné použít selský rozum a také jisté zkušenosti a speciální nářadí. Stává se to např. u šroubových spojů a samořezných vrutů, z nichž některé se mohou velkým krouticím momentem přelomit, anebo se spoj protáčí a nejde pevně spojit. Musí se pak přikročit k jistým postupům, které jsou některým amatérům neznámé.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress