Ekonomika - 13. 10. 2019

Děti a platební karty – kdy založit dítěti účet a proč

Je důležité učit děti hodnotě peněz. Už i malé děti školou povinné by měly mít jasnou představu o tom, jak peníze fungují, a že není jednoduché občas vyjít s tím, co člověk má aktuálně k dispozici. Pořád hodně lidí si totiž bere nesmyslné půjčky na všechno možné a nezvládají je splácet. Mnoho lidí si neumí dopředu spočítat, jak bude se svým příjmem v budoucnu hospodařit, kolik mu zbude peněz a tak se zamotávají do vlastní pasti stále víc. Přitom je to všechno zbytečné a hodně záleží na tom, co si dítě odnese z domova.
peníze v hotovosti
Jak si své děti naučíme k penězům se chovat, to jak mu dokážeme vysvětlit, jak se s nimi má zacházet, a pokud nebude vědět, co je nejdůležitější – nejprve zaplatit nájem, elektřinu, internet, paušál a třeba pojištění, nemůže se ve své životě správně rozhodovat v otázkách peněz, co děti naučíme, to totiž ony pak budou v životě dělat. Vemte to do svých rukou a dejte dětem ten nejlepší základ do života.
platba kartou

Kapesné nebo účet v bance?

Kapesné je stará dobrá klasika. Kapesné jsme snad dostávali všichni. Je to ten nejlepší začátek jak začít děti názorně učit, že pokud si peníze, které na určité období mají, utratí, nebudou pak zbytek času mít nic a nemohou si nic kupovat. Jenže dnes je doba jiná a hodně se rozmáhají platby kartou. Studentské a dětské účty tak nabízí dnes každá banka. U některých bank není problém založit dítěti vlastní účet ihned po narození. Zatímco ono bude růst, vy mu tam můžete nechat uloženou určitou částku. Ovšem tohle je vlastně úplně zbytečné. Pokud dětem chcete dát kartu, protože na ni můžete nastavit limit, který dítě nebude moci přesáhnout, udělejte to kolem 10 roku dítěte. Výhodou těchto dětských účtů je to, že ho máte celý pod kontrolou vy a dítě může kartou jen platit, popřípadě může vybírat z bankomatu. Rozhodně ale nezaplatí kartou nikde online na internetu. Oproti kapesnému má dětská platební karta velkou výhodu v tom, že pokud bude kartou zaplaceno v obchodě, vy uvidíte v jakém obchodě, kdy, kolik a za co dítě utratilo své peníze. Pokud mu ovšem dáte kapesné v hotovosti, jen těžko můžete vědět, co si dítě právě kupuje.

5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright 2023 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress