Ekonomika - 8. 11. 2018

Absolutní ochrana soukromí, to je Zcash

Decentralizovaná open-source kryptoměna. Nebo snad peer-to-peer měna, která má za cíl ochránit soukromí uživatelů tedy uskutečnit anonymizace odesílatele a příjemce různých transakcí? Pokud vám to zcela nic moc neřeklo, pak jste možná v oblasti kryptoměn zcela noví. To však není vůbec špatné, neboť se již na začátku můžete specializovat na měny, které nejsou tak známé jako velký a profláknutý bitcoin. Zcash je velmi zajímavým prvkem pro všechny nadšence, kteří to myslí s kryptoměnami opravdu vážně. Proč tomu tak je?
Zcash jako taková kryptoměna skrývá mnoho zajímavých vlastností, díky kterým může zaujmout mnoho různých uživatelů:

težba

  • Maximální ochrana uživatelů, a to jak odesílatelů, tak příjemců
  • Využití specifického kryptografického protokolu (tzv. zk-SNARK neboli Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge)

Tyto dvě základní vlastnosti jsou klíčem k tomu, aby mohl s touto měnou opravdu každý. Co to z toho však vyplývá? Především možnost pro všechny ty, kteří se věnují nelegálním činnostem, které musí být nějakým způsobem financovány. Díky tomu, že Zcash se snaží za každou cenu chránit uživatele této měny, je tím pádem možné provádět transakce opravdu v rámci čehokoliv. To, zdali půjde o financování drog nebo třeba zaplacení pizzy, to už se nikdo nedozví. Ačkoliv to je z principu nemorální a nelegální, je v tom určitá výhoda, kterou může využít někdo, kdo nechce být známý, byť třeba neprovozuje nic nelegálního.

peníze

Využijte výhod kryptoměn i vy

Jestliže se rozhodnete využívat této kryptoměny i vy, pak vás určitě napadne i možnost těžby. Vyplatí se nebo byste měli přemýšlet o něčem jiném? Tak jako u Bitcoinu, i Zcash umožňuje těžbu provádět takzvaně metodou Proof-of-work, což je běžná metoda k tomu, abyste nějaké mince mohli opravdu získat. Těžba proto probíhá prostřednictvím velmi výkonných PC, a to zejména pomocí grafických karet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright 2023 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress