Business - 26. 2. 2024

Potraviny pro snížení cholesterolu v krvi


Změna jídelníčku vám může pomoci držet váš cholesterol na uzdě. Mělo by nám jít hlavně o snížení cholesterolu LDL, což je škodlivá část cholesterolu, jehož vysoká hladina v krvi přispívá k riziku aterosklerózy, která může vést k ucpání cév, infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhodě.

Vás jídelníček by měl obsahovat potraviny, které mají nízký obsah cholesterolu. Tyto potraviny zároveň povzbudí vaše zdraví a dodají vám potřebné živiny.

Oves

Oves je ideální potravinou pro snížení cholesterolu. Ideální je zařadit do vašeho jídelníčku ovesné vločky. Například v podobě ovesné kaše na snídani. Ovesné vločky připravíte s vodou nebo nízkotučným mlékem, a můžete ji doplnit o čerstvé ovoce, ořechy a semínka.

ovesná kaše

Šafrán

Šafrán je bylinka, která má velké zdravotní benefity při pravidelné konzumaci. Šafrán se používá jako koření, které můžete přidat do jídla. Obvykle se přidává do polévek, do rýže nebo do masových směsí. Šafránový čaj je také prostředek pro snížení cholesterolu v krvi.

Ořechy

Ořechy obsahují tuky, ale jedná se o zdravé tuky, bez kterých se naše tělo neobejde. Tyto tuky jsou dobré pro náš kardiovaskulární systém. Zařaďte do svého jídelníčku vlašské ořechy, mandle, kešu ořechy, arašídy nebo pekanové ořechy pro snížení cholesterolu.

Jahody

Jahody jsou ovoce bohaté na pektin. Pektin je rozpustná vláknina, která pomáhá naše dobrému trávení a pravidelnému vyprazdňování, a mimo jiné i snižuje hladinu LDL cholesterolu.

pomerančový džus

Pomerančový džus

Pomerančový džus je velmi chutný, a kromě toho obsahuje steroly a stanoly. Tyto látky dokážou zvýšit schopnost našeho těla absorbovat cholesterol z potravy. Pomerančový džus má navíc vysoký obsah vitamínu C.

Ryby

Ryby, zejména ty s vysokým obsahem tuku mohou pomoci snížit cholesterol. Mají totiž vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, které pomáhají snižovat LDL cholesterol v naší krvi.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress