Ekonomika - 3. 4. 2022

Odpovídá americká nebankovní hypotéka tomu, jak je zobrazována ve filmech?

Asi není třeba říkat, že Spojené státy americké patří k největším producentům filmů na světě. Jejich díla jsou také nejčastěji hrána v televizi. Není tedy divu, že si z nich děláme obrázek nejen o americké kultuře a zvycích, ale také o jejich produktech. A to platí i o hypotékách. V mnoha filmech je jednou z věcí, o které se hrdinové snaží, získání hypotéky. Často jsou nejprve odmítnuti, obvykle kvůli jejich finanční situaci, případně se dohadují s pracovníkem hypoteční společnosti o tom, jak velkou hypotéku dostanou.

Ovšem vzhledem k tomu, že se americká nebankovní hypotéka již dostala i k nám, můžeme posoudit, nakolik toto zobrazení odpovídá realitě, a nakolik se jedná o uměleckou licenci. Je totiž pravdou, že to není tak jednoduché, jak se může zdát. Koneckonců, u nás byl jejich typ přizpůsoben naší kultuře, zvykům a především zákonům.

hypoteční kalkulačka

V první řadě je potřeba vědět, že se rozhodně nedohadujete o výši poskytnuté částky. Nemovitost máme totiž předem vybranou, a stejně tak známe i její cenu. Jedinou otázkou tedy je, zda nám bude schválena či nikoliv. Nesmíme totiž zapomínat, že v naší zemi se jedná o účelovou půjčku, což znamená, že peníze budou použity ke konkrétnímu, předem danému účelu, v tomto případě koupi konkrétní nemovitosti.

schválení hypotéky

Co se naší finanční situace týká, pak zde to není tak jednoduché. I u americké hypotéky totiž existují různé typy, z nichž některé nevyžadují dokládání příjmů. Zde tedy záleží na tom, pro který z nich se rozhodneme. Samozřejmě se můžeme ptát, proč si nevezmeme vždy tu, kde není potřeba dokládat příjem. Pravdou však je, že u tohoto typu bývají vyšší úroky i poplatky, a je tedy mnohem méně výhodný. Proto lidé, pokud mohou, dávají přednost jinému. V neposlední řadě je však nutné si uvědomit, že zde ručíte onou nemovitostí – ta je majetkem poskytovatele až do chvíle, kdy kompletně splatíte svůj dluh. A to je něco, co se ve filmech nedozvíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright 2023 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress