Dům a zahrada - 28. 2. 2018

Lokalita vhodná k bydlení vás musí především oslovit

Výhodu mají ti, kteří chovají doma kočky. Stačí je chvíli pozorovat, abyste snadno odvodili, kde se kočky cítí dobře. Mají rády zázemí, kde jsou zároveň chráněné, a odkud mají také dobrý přehled o tom, co se děje kolem nich. Kočky nejraději zalezou někam do výšky, kde mají chráněná, krytá záda, po stranách kolem sebe důvěryhodný prostor, a zároveň sledují, co se odehrává dole pod nimi.
truhlíky na balkoně
Podobně bychom se mohli zachovat i my – při výběru místa, kde bychom chtěli trávit většinu svého života. Vybrat si tedy dům nebo chatu právě tam, kde se takové místo alespoň trochu přibližuje tomuto ideálu. V zásadě se dobře budeme cítit v lokalitách s pěkným rozhledem, tedy na vyvýšeném místě nejlépe s výhledem na jih nebo jihozápad, kde je prostor domu chráněn za našimi zády, a kde budeme mít po obou stranách, řekněme třeba ze západu a z východu, dobré přátele a sousedy.
houpací křeslo

Zamyslete se nad tím, jaké místo vám vyhovuje v restauraci

V zásadě shodný model chování si uvědomíte také např. při návštěvě restaurace, když se chystáte s přáteli usednout ke stolu na oběd či na večeři. (Samozřejmě nemáme na mysli zakouřené putyky bzučícího úlu čtvrté cenové skupiny s výhledem na hučící větrák.) V příjemné restauraci se budeme cítit nejlépe u stolu poblíž zdi, anebo v rohu místnosti, odkud máme přehled a zároveň máme krytá záda. Naopak se budeme ošívat uprostřed místnosti, kde kolem nás ze všech stran poletuje číšník, nebo příchozí a odchozí hosté.
obytná veranda
Lidé se bohužel v mnoha případech necítí dobře tam, kde právě bydlí, přikládají to třeba geopatogenním zónám, přesto může problém spočívat zrovna v nevhodné lokalitě a umístění domu v terénu. Dříve se domy stavěly často v údolích kvůli zdrojům vody poblíž řek a potoků, ale to není příliš ideální místo pro bydlení. Anebo si stavěli domy nalepené přímo na sousední zástavbu a tam je situace s prouděním energie mnohem horší a lidé si tu často připadají stísněni – pod tlakem vnitřního neklidu a stresu.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Copyright 2023 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress