Nezařazené - 2. 6. 2023

Jak ušetřit na elektřině?


Úsporné žárovky
Velmi dobrý způsob, jak lze ušetřit na spotřebě elektrické energie je používat v celé bytě úsporné žárovky. Tyto žárovky vám mohou ušetřit opravdu hodně peněz. Jen se podívejte na srovnání, kolik elektřiny spotřebuje klasická žárovka a kolik spotřebuje úsporná žárovka. Je v tom opravdu velký rozdíl. Na vyúčtování za elektřinu zjistíte, jak se vám peníze vrátí a kolik ušetříte. Navíc dnes již nejsou úsporné žárovky cenově nedostupné, existují levné varianty stejně kvalitní. Určitě si tyto žárovky dejte v celém bytě. Existují různé varianty s různou intenzitou záření. Tyto žárovky si vybírejte podle svítivosti. Úsporné žárovky vydrží i mnohem déle než klasické žárovky.
pozadí bankovek 
Zapínání a vypínání světla
Pokud už musíte stále svítit, tak je dobré nechat světlo svítit, ne pořád vypínat a zapínat světlo. Je dokázáno, že je to lepší a také si tím šetříte úsporné žárovky.
 
Zhasínejte v bytě
Nenechávejte v bytě zbytečně svítit světlo, pokud to není nutné. Tím můžete ušetřit také velké finance. Zbytečně není potřeba mít celý byt neustále osvětlený. Stačí svítit tam, kde aktuálně jste a kde je potřeba. Není zrovna ideální nechávat neustále svítit třeba v koupelně nebo na záchodě. Samozřejmě pokud jste v místnosti delší dobu, tak si tam určitě nechejte rozsvíceno, ale ne zbytečně. Pokud máte v bytě lustr, který má více žárovek, tak můžete ušetřit i tak, že necháte namontované úsporné žárovky pouze v půlce lustru. Tím pádem, pokud budete svítit, tak nemusíte spotřebovávat tolik energie. Není potřeba mít domova ozářený, jako v nějakém obchodě.
karty v peněžence
Vybírejte si i úsporné lampy
Pokud máte doma rádi například stojací lampy na čtení, tak si vybírejte vždy takové, které mají na štítku uvedeno, že šetří energii. Stejně tak, pokud jsou to LED světla, kde se nedá žárovka vyměnit, opět se podívejte na obal, do jaké energie spadá. Dávejte si pozor na “lávové lampy” a podobné typy světla. Tyto lampy jsou totiž nejméně úsporné a pokud je budete mít zapnuté celý večer, tak se vám vyúčtování opravdu prodraží. Pokud již takovou lampu máte rádi, tak si ji zapínejte jen na několik hodin.
 
Zkrátka záleží, jak jste ochotni si všímat toho, čím svítíte. Je potřeba tomu věnovat trošku času, nakoupit úsporné žárovky. Případně věnovat i finance a nakupit úsporné lampy, které vám také ušetří mnoho peněz. Investice se v tomto případě několikanásobně vrátí.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress