Www - 24. 2. 2023

Jak rychle dnes instalatéři vyhledávají místo úniku vody

Představte si, že máte za sebou náročný pracovní týden. Je pátek odpoledne, právě jste se převlékli do civilního oděvu a opustili své pracoviště v očekávání báječného víkendu. Přichystali jste na sobotní odpoledne velkolepou oslavu narozenin vaší manželky, kterou ze srdce milujete, a těšíte se z její přítomnosti již nějaký ten „pátek“.

Manželka se v tuto chvíli pohybuje u vašich rodičů a vrací se do vašeho bytu v sobotu dopoledne, a tak máte dostatek času nachystat spoustu překvapení, která máte již dávno promyšlená, a nyní je začnete realizovat.

kleště sikovky

Jenže ouha! Páteční večer se mění v hororovou scénu, jakmile vstoupíte do vašeho domu. Na zdi proti vám se rýsuje dobře viditelná mokrá mapa, která zasahuje až k podlaze, a postupně smáčí bytový koberec. Co teď?

Máte-li zjištěný telefon na instalatérský havarijní servis, jste ve výhodě. Stačí jen zvednout pomyslné sluchátko a oznámit havarijní situaci. S nahlášením havárie příliš neotálejte, protože čím déle bude voda ve zdivu, tím větší je pravděpodobnost, že pronikne až do elektroinstalace, a to by byl tedy pořádný malér. Možná bude lepší pro jistotu vypnout hlavní jistič, případně pouze zásuvkové okruhy a ponechat zapnutá jen stropní světla.

instalatérské rozvody

Nepropadejte panice – někteří lidé, zvláště pak po zkušenostech z doby před desítkami let, budou propadat panice, protože si uvědomí, že instalatéři naběhnou z „majzlíkama“ a budou oklepávat omítku ve snaze najít trhlinu v potrubí. Tak se to ale dnes už neprovádí. Můžete být naprosto klidní, vyhledávání úniku vody se řeší pomocí formovacího plynu a poslechových tyčí Hykron, čímž odhalíte defekt s neobyčejnou přesností, a žádná omítka se oklepávat nebude, tedy pouze v místě, kde se to musí opravit.

Jakmile instalatéři opustí váš byt, uběhne jen pár hodin a vy můžete v poklidu začít s přípravami na sobotní slavnostní událost. Mapa na zdi rychle vyschne a možná, že si toho téměř nikdo ani nevšimne.

Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress